fbpx

Як управляти підлоговим конвектором?

Як управляти підлоговим конвектором?

Забезпечити оптимальний температурний режим в приміщенні можна за допомогою приладів управління підлоговими конвекторами, яке буває 2х типів — гідравлічне та електричне. Тож як управляти підлоговим конвектором? Вибір типу управління залежить від того, який у вас конвектор — з природною чи примусовою конвекцією.

Для варіантів із природною конвекцією зазвичай застосовується гідравлічне управління, а для варіантів із примусовою конвекцією – електричне, хоча й можливе поєднання обох способів.

Налаштування роботи конвектора необхідне не тільки для комфортного температурного режиму, але і для економії енергетичних ресурсів. Для цього є різні варіанти технічних рішень.

Гідравлічне управління конвектором можна виконати у кілька способів

  • Кульові крани працюють за простим принципом відкрито/закрито. Цей варіант не передбачає регулювання теплоносія, тож досягти точної температури в приміщенні не можна. У своїй практиці ми не використовуємо його.
  • Термостатичні клапани передбачають можливість регулювання потоку теплоносія до теплообмінника. Це базовий механізм, який доповнюється приладами автоматичного регулювання.
  • Термостатичний клапан та термоголовка з виносним датчиком є простим способом для автоматичного регулювання потоку теплоносія. На клапан встановлюється термоголовка з датчиком, який кріпиться на стіну.
  • Термостатичний клапан, термопривід та термостат є варіантом для досягнення найбільш точної температури в приміщенні. На термостаті задається бажана температура в приміщенні. Залежно від того, наскільки фактична температура менша чи більша, він подає сигнал на термопривід зменшити чи збільшити потік теплоносія.

Електричне управління конвектором забезпечується одним способом

  • Електронний термостат підключається напряму до тангенціального вентилятора, який вже має контролер. Налаштування температури в приміщенні може відбуватись через інтерфейс самого термостата. Також можливе налаштування через Wi-Fi за допомогою додатку на смартфоні, якщо термостат підтримує таку функцію.

Який спосіб управління конвектором обрати?

Спосіб управління конвектором залежить від типу самого конвектора. Зокрема, для управління конвектором з природною конвекцію можливе лише гідравлічне керування, оскільки ми маємо справу лише з гарячим потоком теплоносія. А для управління конвектором з примусовою конвекцією можливі обидва типи. Здебільшого застосовується електричне управління через підключення термостата до тангенціального вентилятора. Цей варіант більш бюджетний, оскільки вам потрібен лише термостат. Проте також можливе й гідравлічне управління або поєднання гідравлічного та електричного типів.

МАЄТЕ ЗАПИТАННЯ?

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ